Kategoria:1988 VII Wyprawa Achnacarry. Szarotka

Z ArchiwumHarcerskie.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


VII Wyprawa Achnacarry (25-29.06.1988). Bory Tucholskie. Baza -Mylof. komendant - wyw Robert Kowalski; oboźny bazy - pwd Andrzej Kamiński; uczestnicy: zgłoszono 48 patroli, wyruszyło 32 patrole = ~80 osób, dotarło 25 patroli. Obstawa 30 osób. Razem 110 os.

Zwycięzcy: mł/ochot 1. Dzieci Szefa. CD 13 gdyńska (Szarotka). 2. Turfiu. 43 gdyńska (Bursztynowy Szczep). 3. Chłopcy z Wietnamu. 1 wejherowska Baszta.

wyw/trop. 1. Singbad. 10 bydgoska. 2. Kalihipermangalikum. 4 Ełk. 3. Barbapapa. 10 bydgoska.

ćw/pion. 1. Einzelkampfer. 22/54 gdyńskie. 2. Bezimienni. 30 gdańska. 3. Black Bird. Czarna Czwórka Gdyńska.

Zwycięstwo generalne: Einzelkampfer. 22/54 gdyńskie.

Patrole z Gdyni, Gdańska, Wejherowa, Krakowa, Bydgoszczy, Łodzi, Warszawy, Zakopanego, Ełku, Skarżyska - Kamiennej.

Pierwotną ideą było stworzenie czegoś w rodzaju toru przeszkód nawiązującego do szkolenia polskich Cichociemnych szkolonych w szkockiej miejscowości Achnacarry. Ostatecznie przyjęto formę 3-4 dniowej wędrówki na różnej trudności trasach od kilkudziesięciu czasem do ponad 100 km. Na trasach obowiązywały konkretne zasady, zadania do wykonania z koniecznością dotarcia do sieci punktów kontrolnych na których czekały zadania najróżniejsze i wymyślne. Patrole prowadziły dzienniki swoich poczynań. Na koniec docierano do bazy gdzie odbywało się wspólne ognisko, opowieści, podsumowania, a ostatniego dnia apel i wyniki. Achnacarry z roku na rok stawała się coraz bardziej rozpoznawalną imprezą, o dużym stopniu trudności, gdzie zjeżdżały się patrole (aż do ponad setki) z całego kraju.

Pliki w kategorii „1988 VII Wyprawa Achnacarry. Szarotka”

Poniżej wyświetlono 79 spośród wszystkich 79 plików w tej kategorii.