Pomoc:Logowanie do serwisu

Z ArchiwumHarcerskie.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Aby się zalogować do ArchiwumHarcerskie.pl i korzystać z przyznanych ci uprawnień wykonaj następujące instrukcje.

Krok 1 - znajdź i kliknij łącze do zalogowania się

W zależności od używanej skórki lub wykorzystywanego urządzenia łącze może się znajdować w różnych miejscach strony. Najczęściej będzie w okolicach prawego górnego rogu strony. Kliknij łącze "Zaloguj".

Logowanie-01.png

Krok 2 - wpisz swój login hasło

Zostanie otwarta specjalna strona logowania.

Logowanie-02.png

Na ilustracji pokazany jest przykład logowania użytkownika o nazwie "Tester". Wpisz poprawnie swój własny login i hasło i kliknij przycisk "Zaloguj".

Jeśli nie popełniłeś pomyłki zostaniesz zalogowany. Wyświetli się strona, na której korzystałeś z łącza "Zaloguj". Jeśli chcesz sprawdzić poprawność logowania, w okolicach miejsca gdzie znajdowało się to łącze, odnajdziesz swój login i kilka łączy m.in. "Preferencje", gdzie możesz spersonalizować ustawienia serwisu oraz przycisk "Wyloguj". Na przedstawionym przykładzie zalogawał się użytkownik "Tester", ale Ty zobaczysz tu swój własny login.

Logowanie-03.png

Twój login jest jednocześnie łączem do Twojej strony użytkownika serwisu. Jeśli nie utworzyłeś wcześniej swojej własnej strony użytkownika, łącze wyświetli się w czerwonym kolorze oznaczającym brak strony, do której prowadzi łącze. Nie przejmuj się tym. Zawsze możesz utworzyć tę stronę. Wystarczy kliknąć w to łącze. Nie jest to wymagane. Ale jeśli utworzysz własną stronę łącze będzie się wyświetlało w normalnym kolorze. Łącze "Dyskusja", zgodnie z zasadami Wiki, kieruje do strony dyskusji na temat Twojej własnej strony. Na Wiki wszystkie strony posiadają swój odpowiednik dyskusyjny, gdzie można je komentować.

Teraz, po zalogowaniu możesz korzystać ze swoich uprawnień.