Kategoria:1984 III Wyprawa Achnacarry Commando, Szarotka

Z ArchiwumHarcerskie.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


III Wyprawa Achnacarry Commando (22-24.06.1984). Bory Tucholskie. Baza końcowa w Woziwodzie. komendant - hm Jacek Kaszuba; oboźny bazy - pwd Ryszard Michenko; uczestnicy: zgłoszono 12 patroli, wyruszyło 11 patroli = 31 osób, dotarło 10 patroli. obstawa 21 osób. Razem 52 osoby.

Zwycięzcy na trasach: mł/ochot 1. Osa. 10 gdyńska; 2. Gniazdo. 20 gdyńska; 3. Orlęta. 54 gdyńska. wyw/trop. 1. Sowy. Gromada Szarotka. ćw/pion. 1. Pszczoła. 42 gdyńska; 2. Fornicidae ideus rubrum. 23 wejherowska; Patrole z Gdyni, Wejherowa.

Pierwotną ideą było stworzenie czegoś w rodzaju toru przeszkód nawiązującego do szkolenia polskich Cichociemnych szkolonych w szkockiej miejscowości Achnacarry. Ostatecznie przyjęto formę 3-4 dniowej wędrówki na różnej trudności trasach od kilkudziesięciu czasem do ponad 100 km. Na trasach obowiązywały konkretne zasady, zadania do wykonania z koniecznością dotarcia do sieci punktów kontrolnych na których czekały zadania najróżniejsze i wymyślne. Patrole prowadziły dzienniki swoich poczynań. Na koniec docierano do bazy gdzie odbywało się wspólne ognisko, opowieści, podsumowania, a ostatniego dnia apel i wyniki. Achnacarry z roku na rok stawała się coraz bardziej rozpoznawalną imprezą, o dużym stopniu trudności, gdzie zjeżdżały się patrole (aż do ponad setki) z całego kraju.

Pliki w kategorii „1984 III Wyprawa Achnacarry Commando, Szarotka”

Poniżej wyświetlono 34 spośród wszystkich 34 plików w tej kategorii.